V sobotu 7. prosince 2019 navštívil strakonickou nemocnici ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (již podruhé ve své funkci, celkově potřetí). Nejprve se setkal se členy širšího vedení nemocnice a několika primáři při diskusi nad aktuální situací ve strakonické nemocnici a českém zdravotnictví obecně, podrobněji byla diskutována zejména problematika specializačního vzdělávání lékařů a dále některé konkrétní otázky úhrad pro příští rok. Následně si ministr zdravotnictví prohlédl některá zdravotnická pracoviště - magnetickou rezonanci, neurologické oddělení a pracoviště gastroenterologického centra.

Strakonická nemocnice shodou okolností přijala v tomto týdnu z rukou pana ministra ocenění Nejlepší nemocnice ČR 2019 v projektu HealthCare Institutu.