Světový den ledvin přivedl do strakonické nemocnice na 6 desítek zájemců o preventivní vyšetření tohoto párového orgánu. Ve čtvrtek 9. března si mohli v nefrologické ambulanci nechat zkontrolovat moč a odebrat krev k laboratorním testům. Tato procedura u tří pacientů poukázala na možný problém a čeká je ještě podrobnější vyšetření ledvin.
Světový den ledvin každoročně upozorňuje na to, že 10 až 15 % světové populace trpí určitou formou onemocnění ledvin. Preventivní vyšetření se nevyplatí podceňovat, protože onemocnění ledvin většinou nebolí. Proto o jejich onemocnění řada pacientů neví a varovným příznakům nevěnuje dostatečnou pozornost. Včasná diagnóza a nastavená léčba může postup nemocni zpomalit a zabránit selhání ledvin.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top