Na začátku prosince se uskutečnily 17. vzdělávací a diskuzní gastroenterologické dny. Na nich primář interního oddělení Nemocnice Strakonice MUDr. Ivo Horný získal čestné členství České gastroenterologické společnosti  České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Primář Horný je jednou z nejvýraznějších postav klinické gastroenterologie a zejména digestivní endoskopie posledních dvou dekád nejen v Jihočeském kraji, ale celorepublikově. Významně přispěl k rozšíření terapeutických výkonů v oblasti pankreatobiliární endoskopie. Vychoval několik mladých endoskopistů, kteří dosahují špičkové úrovně. Práce primáře Horného a jeho profesní úspěchy jsou důkazem toho, že i v podmínkách okresní nemocnice je možné dělat medicínu na špičkové úrovni. Ve strakonické nemocnici začal MUDr. Horný pracovat po promoci na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v roce 1983. Primářem interního oddělení je od roku 2000.