Vzhledem k vývoji situace se Nemocnice Strakonice, a.s. rozhodla o tomto víkendu poskytovat PCR vyšetření koronaviru pro samoplátce za ministerstvem zdravotnictví regulovanou cenu 1756 Kč. Snažíme se tím vyjít vstříc velkému počtu již objednaných osob, které toto vyšetření potřebují a naše nemocnice jim ho chce ve vysoké kvalitě a velmi rychlém čase poskytnout i za cenu vysokých materiálních a personálních nákladů, nechceme je dostat do problematické situace před dalším pracovním týdnem. Těší nás také velmi pozitivní zpětná vazba od pendlerů, které se nám průběžně dostává. V pondělí 18.5. však situaci znovu přehodnotíme a zvážíme, zda budeme za těchto cenově regulovaných podmínek schopni pokračovat. Děkujeme za pochopení.