Nemocnice Strakonice, a.s. se tradičně připojí ke světovému dni hygieny rukou, a to v úterý 7. května od 9 do 12 hodin. Osvětová akce se uskuteční ve vstupní hale pavilonu operačních oborů.
„Účastníci této preventivní akce se dozví informace o správné hygieně rukou, o způsobu přenosu nemocí způsobených nedodržováním základních hygienických návyků a o správných postupech provádění desinfekce. Zájemci si vyzkoušejí na vlastních rukách provedení správné techniky desinfekce, včetně následné kontroly její úspěšnosti pod UV lampou. Nepůjde o náročnou proceduru, ale o krátké a velice efektivní seznámení s touto problematikou,“ uvádí předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Cílem akce je poukázat na to, že ruce mají klíčovou úlohu v přenosu infekcí. Jejich prostřednictvím se mohou šířit bakterie, na které nemusí účinkovat ani běžná antibiotika. Den hygieny rukou každý rok připadá na 5. května a je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO).

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top